شیشه سکوریت
شیشه میرال
شیشه میرال

معرفی و تاریخچه شیشه سکوریت (شیشه میرال)

گروه صنعتی یاشیل با تولید و فروش و پیشرفت روز افزون خود در صنعت شیشه توانسته به یکی از شرکتهای معتبر در این صنعت تبدیل شود .

شیشه های سکوریت امروزه نقش بسیار مهم و جدایی ناپذیر در صنعت ساختمان سازی شده است . همانطور که از اسمش معلومه شیشه سکوریت با شیشه معمولی مصرف شده در ساختمان سازی های قدیمی کاملا متفاوت میباشد

فرایند سکوریت سازی شیشه (شیشه میرال)

شیشه سکوریت همانطور که از اسمش معلوم هست با یک سری عملیات شیشه معمولی را تبدیل به سکوریت (security glass)  میکند .

 فرایند تولید شیشه های سکوریت به شرح زیر میباشد:

عملیات حرارت دادن: عملیاتی که برای خمیر شدن شیشه لازم است گرمای بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد می‌باشد. شیشه به صورت جام بع از وارد شدن به کارخانه و بعد از برش در ابعاد مختلف وارد آماده حمل به کوره شده و دمای  700 درجه سانتی گراد را به تمامی سطوح شیشه به صورت یکسان وارد شده و شیشه را به صورت نرم و خمیر شکل در میاد .

عملیات سرد سازی شیشه : شیشه بعد از مرحله حرارت دادن یا همان کوره رفتن به سرعت بعد از دمیدن هوا به هر دو طرف شیشه سرد میشود و حالت محکم و سفت به خود میگیرد.بعد از این مرحله استحکام شیشه سکوریت به بیش از 5 برابر شیشه خام یا همان (شیشه معمولی قبل از وارد شده به کوره) خواهد رسید.

نکته قابل توجه : تمامی عملیات اعم از برش ها و سوراخ کاری ها و جاسازی ها روی شیشه باید قبل از مراحل سکوریت سازی باشد .

مزایای استفاده از شیشه سکوریت (شیشه نشکن)

1-بعد از عملیات  سکوریت سازی شیشه ، شیشه سکوریت نسبت به شیشه خام 5 برابر مقاوم بوده و به راحتی شکسته نمیشود .

2-بعد از شکسته شدن شیشه ، شیشه های سکوریت به تیکه های کوچک تقسیم شود و این امر باعث شده تا آسیب های ناشی از شکست شیشه به حداقل برسد .

نکته : در صنعت ساختمان سازی در مکانهایی که امکان شکست شیشه بسیار بالا وجود دارد حتما باید از شیشه سکوریت استفاده کنند .

برخی از محصولات گروه صنعتی یاشیل در صنعت شیشه ( شیشه میرال)

1-شیشه  دودبند شیشه دودبند هملنطور که از اسمش پیداست در ساختمان های مسکونی و یا اداری برای جلوگیری از ورود دود در زمان وقوع حریق به طبقات میشود . مصرف این شیشه امروزه در صنعت ساختمان بیشتر دیده میشود .
2شیشه لمینت ( ضد گلوله ) : از این محصول برای مکانهای که از نظر امنیتی از حساسیت های بالایی برخوردار هستند مورد استفاده قرار میگیرند . مانند: شیشه های صرافی ها یا نرده های شیشه ای
3-شیشه دوجداره : این نوع شیشه ها بیشتر در صنعت درب و پنجره دوجداره استفاده میشود .

4-شیشه بالکن : این نوع محصول برای مکانهای که میخواهند در مواقعی  فضایی را جدا کنند بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند . به این نوع محصول شیشه متحرک یا شیشه بالکن نیز گفته میشود .

5-شیشه پارتیشن : این محصول بیشتر برای جدا سازی فضاهای اداری در ادارات یا سازمانها یا بانکها مورد استفاده میگیرد برای استفاده از این شیشه ها نیاز به یراق آلات شیشه میباشد.

ابعاد شیشه های سکوریت

کارخانه های تولید شیشه با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا قادر به تولید انواع شیشه های سکوریت تخت به ابعاد حداکثر 4100*2440 میلیمتر در ضخامتهای 4 تا 20 میل می باشد .

بیشترین سایز واحد ۴۸۰۰ * ۲۴۰۰ mm
کمترین سایز واحد ۲۵۰ * ۲۵۰ mm
بیشترین ضخامت واحد 20 mm
کمترین ضخامت واحد ۴ mm

قیمت شیشه سکوریت

قیمت شیشه های سکوریت به ابعاد و رنگها و مدت زمان تحویل ( سفارش زمانی: فووری ،3 روزه یا عادی )  بستگی دارد .
قیمت شیشه 10 میل استاندارد از 64000 تومان الی 78000 تومان میباشد
قیمت شیشه  8 میل سکوریت
قیمت شیشه  برنز و رفلکس با ما تماس بگیرید

09128484086